Ισοπαλία (1-1) για την Παναχαϊκή στην πρεμιέρα με τον Αστέρα Μαγούλας!

gxgstnpbsj524826684110bΜπορεί η Παναχαϊκή να ήθελε να ξεκινήσει με το δεξί στην πρεμιέρα της Β’ Εθνικής, ωστόσο όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι με τον Αστέρα Μαγούλας ο βαθμός της ισοπαλίας (1-1) είναι ότι καλύτερο μπόρεσε να διεκδικήσει η πατρινή ομάδα. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 78′ μετά την αποβολή του Έβερετ.

Στον αγωνιστικό τομέα τώρα το σκορ άνοιξε στο 3ο λεπτό μετά από το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Εβερετ, ο οποίος έδωσε το προβάδισμα στον Αστέρα Μαγούλας.

Λίγο νωρίτερα ο διαιτητής είχε καταλογίσει την παράβαση μετά από άτσαλο πέσιμο του Σπίνουλα σε αντίπαλο παίκτη.
Στη συνέχεια οι «κοκκινόμαυροι» ανέβασαν ρυθμό αλλά χωρίς να καταφέρουν να βρουν δίχτυα με το ημίχρονο να τελειώνει με 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Στην επανάληψη το σκηνικό ήταν το ίδιο με την Παναχαϊκή να προσπαθεί αλλά να μην μπορεί να βρει το δρόμο προς την αντίπαλη εστία.

Στο 78 λεπτό ο Αστέρας Μαγούλας έχασε με δεύτερη κίτρινη τον  Έβερετ που αποβλήθηκε από το παιχνίδι.

Στο επόμενο λεπτό η πατρινή ομάδα είχε την πρώτη της καλή φάση όταν μετά από σέντρα του Κιάσου ο Σιτόε έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Ωστόσο το γκολ ήρθε στο 88′ από τον Λίτση ο οποίος μετά την εκτέλεση φάουλ του Κιάσσου που έδιωξε ο Κασμερίδης, πήρε την μπάλα και έκανε το 1-1.

Παναχαϊκή (Τίμος Καβακάς): Λαζαρίδης, Σπίνουλας, Βιγιαρέχο, Μαραγκουδάκης (75′ Λίτσης), Κοντογουλίδης, Κιάσσος, Γκαντιάγκα, Μπόζιτς (36′ Σιτόε), Πλέγας (62′ Βασιλαντωνόπουλος).

Αστέρας Μαγούλας (Αντώνης Πριόνας): Κασμερίδης, Κοτίτσας, Πολίτης, Στρατομήτρος, Μόνης, Εβέρετ, Κάστρο, Αλμιρ, Μαρτίνεζ (80′ Σαμαρόπουλος), Κορνέλλος (86′ Αντωνόπουλος), Δημητριάδης (58′ Καπουράνης).